بیانیه شورای انجمن های پزشکان عمومی در مورد کارتخوان

بیانیه شورای انجمن های پزشکان عمومی در مورد کارتخوان

بیانیه شورای انجمن های پزشکان عمومی در مورد کارتخوان

قابل توجه همکاران محترم                               

احتراماً                     

به استناد صورتجلسه مورخ 2/6/1398 شورا ( مجمع ) و جمع بندی نظر اکثریت حاضرین در جلسه مذکور ، در پاسخ به سئوالات مکرر همکاران ارجمند در خصوص موضوع نصب سامانه فروشگاهی ( به غلط بخوانید کارتخوان !) و یا ثبت کارتخوان در سامانه مالیاتی بدینوسیله موارد زیر جهت کمک به تصمیم گیری بهتر همکاران عزیز اعلام می شود .

  • با احترام به رأی نمایندگان محترم و قبول مصوبه مجلس شورای اسلامی ، ما از هر گونه اقدامی که در جهت اجرای عدالت مالیاتی و در راستای شفاف سازی درآمد ها و هزینه ها برای همه مشاغل کشور از جمله جامعه پزشکی باشد استقبال می نمائیم .
  • استفاده از کارتخوان در مطب ها و مراکز درمانی جهت رفاه حال مراجعین همچون گذشته توصیه می شود .
  • علیرغم برگزاری جلسات متعدد نمایندگان شورا با مسئولین محترم سازمان امور مالیاتی متأسفانه هنوز ابهامات زیادی برای استفاده از سامانه فروشگاهی در مراکز درمانی وجود دارد ، از جمله این ابهامات می توان به مسئله عدم توجه به هزینه های مطب ها و مراکز درمانی در این فرآیند اشاره کرد . لذا با توجه به موارد فوق تا زمان رفع شبهات و روشن شدن ابهامات اجرایی این طرح ضرورتی برای مراجعه به سامانه مالیاتی و استفاده از سامانه فروشگاهی دیده نمی شود .
  • در موقعیت حساس کنونی انتظار ما از مسئولین محترم این است که اجازه ندهند عده ای نا آگاه با جوسازی های رسانه ای اعتماد عمومی را مخدوش و آرامش جامعه را بهم  بزنند


 

سیزدهم شهریور ماه 1398