چهارمین جلسه مجمع انجمن های پزشکان عمومی( تبیین راهکار اجرایی موضوع کارتخوان و مالیات بر اساس عدالت مالیاتی و شفاف سازی و رفع ایرادات)

چهارمین جلسه مجمع انجمن های پزشکان عمومی( تبیین راهکار اجرایی موضوع کارتخوان و مالیات بر اساس عدالت مالیاتی و شفاف سازی و رفع ایرادات)

چهارمین جلسه مجمع انجمن های پزشکان عمومی( تبیین راهکار اجرایی موضوع کارتخوان و مالیات بر اساس عدالت مالیاتی و شفاف سازی و رفع ایرادات)

     

تاریخ جلسه :    98/06/10                                  

ساعت جلسه :  12:30 الی 14                                  

برگزارکننده : انجمن طب سنتی خراسان رضوی             

محل برگزاری جلسه : سازمان نظام پزشکی                   

 

 انجمن صنفی پزشکان عمومی مشهد

 گزارش جلسات

 

 

        عنوان جلسه

 

                           چهارمین جلسه از نشست انجمن های مرتبط با پزشکان عمومی

 

       دستور جلسه

 

 

تبیین راهکار اجرایی موضوع کارتخوان و مالیات بر اساس عدالت مالیاتی و شفاف سازی و رفع ایرادات زیر ساخت های این طرح  بخصوص در بخش محاسبه هزینه ها و بهای خدمات پزشکی و درمانی .

 

 

      شرکت کنندگان

 

 

این جلسه با حضور اعضای کمیسیون مالیات نظام پزشکی و نمایندگان مجمع انجمن های پزشکان عمومی و با حضور دو نماینده از دارایی برگزار گردید. 

 

 

 

 

         مصوبات جلسه

 

 

1. با توجه به جلسه نمایندگان مجمع با مدیر کل دارایی که مقرر گردید با توجه به هجمه که بر علیه پزشکان به ناحق در فضای عمومی ایجاد شده در خصوص مالیات و بحث کارتخوان ، مصاحبه مشترک سازمان نظام پزشکی مشهد و سازمان مالیاتی استان در جهت تعدیل تنش و فضای مسموم موجود بر اساس واقعیت های موجود جامعه پزشکی برگزار گردد. 

2. تا ساختار سازی زیر ساخت های لازم وشفاف سازی ، روش محاسبه هزینه های پزشکان و بهای خدمات پزشکی ، در خواستی کتبی سازمان نظام پزشکی مشهد از سازمان مالیاتی کشور مبنی بر تمدید فرصت ثبت کارتخوان با حمایت دارایی استان تقاضا گردد. 

( البته جهت اطلاع کلیات دو مصوبه فوق تفاهم موضوع جلسه نمایندگان مجمع با مدیرکل دارایی استان می باشد )

 ۳. با توجه به حضور دو نماینده دارایی و سوالات مطرح شده از طرف افراد حاضر در جلسه و عدم پاسخگویی شفاف نمایندگان دارایی بویژه اینکه پاسخ مناسبی و شفافی  برای زیر ساخت  هزینه های پزشکان ارائه ندادند وفقط بر شفاف سازی در آمد تاکید داشتند و این نگاه یکطرفه ، بدور از عدالت مالیاتی محسوب گشته و از طرفی بر خلاف ادعای سازمان مالیاتی کشور که جامعه پزشکی به همراه سی صنف  دیگر کشوری الزام به اجرا این طرح شده‌اند صحت نداشته در صورتیکه جامعه پزشکی اولین گروه هستند که الزام به اجرای طرح کارتخوان شده‌اند. لذا نمایندگان مجمع با اجماع نظر بر این عقیده هستند تا بستر عدالت و شفاف سازی در زیرساخت های هزینه ها و در آمد در سیستم سازمان مالیاتی تحقق نیابد امکان ورود به موضوع کارتخوان میسر نخواهد بود. و در راستای استیفای این حقوق تقاضای پاسخگویی شفاف مدیران سازمان امور مالیاتی در جلسه ای با حضور رئیس محترم سازمان نظام پزشکی مشهد و مدیر کل محترم دارایی استان را داریم. 

 

4. مجمع انجمن های پزشکان عمومی ضمن استقبال از شفاف سازی درآمد ها و هزینه ها برای همه صنوف و مشاغل و قبول مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر نصب کارت خوان ، به جهت عدم توانایی نمایندگان محترم دارایی حاضر در جلسه برای پاسخگویی در جهت رفع ابهامات متعدد این طرح ، از جمله وقایع مرتب بر تبدیل کارتخوان به پایانه فروشگاهی همچنان منتظر پاسخگویی شفاف مسئولین محترم می باشد و تا زمانی که نتوانیم پاسخ های لازم را دریافت نماییم همچون گذشته همه همکاران عزیز را توصیه به استفاده از کارت خوان به همان شیوه گذشته می نماییم .

 

 

"در ضمن علیرغم اینکه جلسه از قبل دستور آن تعیین گردیده بود . سازمان نظام پزشکی بدون هماهنگی با مجمع بحث آموزش کارتخوان را هم در دستور جلسه قرار داده بود که موجب اعتراض شدید نمایندگان مجمع و اعضای کمیسیون مالیاتی سازمان قرار گرفت و مقرر شد بصورت مکتوب این اعتراض به نظام پزشکی اعلام گردد."