یکی از راههای برون رفت از رانت حوزه دارو

یکی از راههای برون رفت از رانت حوزه دارو

یکی از راههای برون رفت از رانت حوزه دارو
نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، گفت: یکی از راه‌های برون رفت از رانت حوزه دارو ، حذف ارز‌های دو نرخی و پرداخت یارانه‌‌ دارو از طریق بیمه‌ها به مردم است.
 
محمد حسین قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به صحبت‌های اخیر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر اینکه صنعت داروسازی به رانت آغشته است و هیچ سرمایه‌گذار خارجی در کشوری که صنعت داورسازی آن آغشته به رانت است، سیرمایه گذاری نمی‌کند، گفت: دو نرخی بودن ارز در حوزه دارو، مواد اولیه و تجهیزات پزشکی و اختصاص ارز‌های 4200 تومانی، خود به خود در این حوزه رانت ایجاد می‌کند.
 
ارز 4200 از حوزه دارو حذف شود/ یارانه حوزه دارو از طریق بیمه‌ها پرداخت شود
 
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: بنده معتقد برای حذف رانت از حوزه دارو باید ارز دو نرخی را حذف و یارانه دارو را از طریق بیمه‌ها به دست مردم برسانیم. این روش مزیت‌های بسیار زیادی دارد از جمله حذف رانت، نظارت بر توزیع یارانه و منابع مالی، در این صورت واردت کنندگان دارو در چهارچوب قانون عمل خواهند کرد.
 
این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه اختصاص ارز 4200 تومانی برای واردات دارو موارد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی با حاشیه‌های بسیار زیادی همراه است، اضافه کرد: یکی از راه‌های برون رفت از رانت حوزه دارو حذف ارز‌های دو نرخی و پرداخت یارانه‌های حوزه دارو از طریق بیمه‌ها به مردم است.